Knihy Danky Šárkové pro děti i dospělé.

top banner

O mně

Danka Šárková

 

Danka Šárková

Jsem česká spisovatelka žijící na samotě v Krkonoších. Nejprve jsem pracovala jako redaktorka tištěných a elektronických médií, poté jsem si založila vlastní nakladatelství, kde jsem vydala několik zahraničních titulů, jimž jsem dělala redaktorskou úpravu. Psaní společenských románů se věnuji mnoho let a poslední roky též píšu knihy pro děti. Naše nejvyšší hory mě natolik učarovaly, že jsem napsala několik knih, jejichž děj se odehrává právě v Krkonoších. Nejprve kniha Horal(ka), poté čtyři dětské knihy Alenka a Krakonoš; Alenka, Krakonoš a lev; Alenka, Krakonoš a Vánoce a Alenka a Krakonošova obora a v době covidu satirická kniha Můj přítel deníček a sklenička.

V roce 2021 jsem napsala a vydala velmi úspěšnou knihu plnou tradičních receptů a nádherných fotek, nad nimiž se sbíhají sliny, s názvem Krkonošská kuchařka. Práce s kolegy z fotografické branže mě oslovila natolik, že došlo i na knihu o tradicích a výletech po Krkonoších. Vznikla tak publikace Krkonoše, seznamte se!.

Velice ráda cestuji. Se svým partnerem i sama jsem procestovala Afriku a Asii (Kambodža, Thajsko, Malajsie, Laos, Indiie, Etiopie, Tanzánie, Jihoafrická republika, SAE, Mongolsko a čeká mě Argentina, Chille a Patagonie), odtud čerpám inspiraci. Ráda jezdím mezi čtenáře do knihoven, kde jim čtu ze svých knih a zároveň promítám fotky a videa ze zemí, které jsem navštívila.

Věnuji se ručním pracím, zejména pletení, občas křížkové vyšívání. Ráda relaxuji a nabírám energii při túrách po hřebenech hor. V čínském znamení jsem Opice, a tak mi život ve výšce dělá dobře. Velice dobře se cítím nejen v našich nejvyšších horách, ale také v džungli kousek od rovníku.

Dnes žiji na samotě v Krkonoších se svým přítelem, kočkami a slepičkami. Co víc si přát?

Ocenění a certifikace

                   Krkonoše originální produkt

                   Liberecký kraj sobě

                   Cena ředitele Správy KRNAP 2022

                   1. místo - Kniha roku vegetariánské společnosti - Anahita jejíž jsem nakladatelka

 

 


Osoby, bez kterých by moje knihy nebyly, to co jsou ...

Dušan Štraus

 

je profesionální fotograf, spisovatel a podnikatel, žije a pracuje v Praze. Coby aktivní výtvarník (malba, grafika, instalace, performance) uspořádal pět samostatných a zúčastnil se více než 40 kolektivních výstav v různých galeriích a výstavních síních na Slovensku, v Česku a v Německu. V letech 1983 až 2012 byl členem několika uměleckých sdružení a členem Slovenské výtvarné unie. Jako fotograf na základě svých zkušeností z minulosti dokáže vytvářet poutavé kompozice přírody i městské architektury v propojení s lidmi, jejich charaktery, profesemi, ale také historickými obdobími a kulturami. Toho využil například ve spolupráci se známým pražským instruktorem power jógy Václavem Krejčíkem, když se podílel jako fotograf na vydání jeho knihy Žijte jógu II. Dušan Štraus již deset let spolupracuje s Dankou Šárkovou, pro niž pořizoval profesionální fotografie. Tato spolupráce vyústila ve společný projekt Krkonoše, seznamte se. Psané slovo mu však není jen inspirací pro fotografickou tvorbu: v roce 2022 mu v bratislavském vydavatelství Ikar vyšel autobiografický román So slonom na pleciach.

 

 

 

Lucie Lízlerová

je fotografka a se zaměrěním na focení jidla. Několik let vede komerční fotografické studio jehož portfoliem je focení luxusních hotelů. Odtud ta fascinace krásným a dobrým jídlem. S Dankou Šárkovou vytvořila a nafotila knihu Krkonošská kuchařka.

http://www.bejkit.art

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danka Kobrová

je ilustrátorka a další profesí účetní. Má ráda přírodu a vše, co se v ní dá nalézt. A tak velice ráda maluje zvířátka a ilustruje všechny dětské knihy o Alence a Krakonošovi.

 


 

 

Klára Kašparová

je grafička, se kterou spolupracuji poslední roky. To ona dokáže knihy o Krkonoších poutavě graficky zpracovat.


Platby ON-LINE

Platba online VISA

sponzor Královehradecký krajsponzor Liberecký kraj
© 2016 - 2024 WEBMADE webhosting ToJeOno.cz

Potřebujete poradit? Napište nám.

My Vás následně kontaktujeme a domluvíme vše potřebné.

* tyto údaje jsou povinné