Knihy Danky Šárkové pro děti i dospělé.

top banner

 

Nabídka besed

NOVINKA: od 11/2023

 

 

Krakonoš, Krkonoše a zvířátka - dopolední besedy

a zároveň k tomu dělám i odpoledne besedu pro dospělé na téma

 

Mongolsko

Krkonoše, seznamte se

Krkonošská kuchyně až k vám na talíř

Autorské čtení

 

 

DĚTI:

Krakonoš, Krkonoše a zvířátka - beseda k interaktivní knize Alenka a Krakonoš. Děti se dozvědí o Krkonoších, o ochránci hor Krakonošovi a samozřejmě se bude číst a hrát trošku divadélko ke knize. Vše pokresleno hudbou Krkonošských pohádek od Vadima Petrova. Promítání, omalovánky:-) Beseda je na 45 min pro děti od 5 do 9 let. Vše v letáčku v příloze. Knihy o Krakonošovi jsou celkem čtyřia to Alenka a Krakonoš, Alenka, Krakonoš a lev a Alenka, Krakonoš a Vánoce, Alenka a Krakonošova obora.

Tato beseda se velmi líbí/informujte se u kolegyň, kde jsem byla.

 

DOSPĚLÍ:

1/ Mongolsko

Navštivte společně s Dankou nejméně osídlenou zemi bez wiffi, často bez mobilního signálu a na většině území bez elektřiny, kde soulad s přírodou žijících pastevců je na prvním místě.
Teploty ve stepích zde v zimě dosahují běžně -30 stupňů a léto je opravdu velmi krátké.
Budou vám promítnuty fotky a videa nejen z neobydlené stepi a pouště Gobi, která Danku očarovala svou krásou, ale též se zapojíte alespoň ve videích do života běžných pastevců. Navšívíte tradiční rodiny, budete pozvány na zabíjačku, kde nesmíte odmítnout to nejlepší, co pastevci nabízejí - vnitřnosti, kumis a vodku.
Dozvíte se o velkém Čingischánovi, který pronikl v historii až k Trenčínu.
Součástí besedy je i čtení z připravované knihy.

2/ Krkonoše, seznamte se

Zažijete besedu tak trochu jinak. Čekají vás nejvyšší vrcholky s výhledy, ochutnáte to nejlepší z krkonošské kuchyně a poznáte folklor. To vše prostřednictvím fotografií a videí v dobových kostýmech v původním prostředí exteriérů i interiérů. Dozvíte se, co jsou dračky, srp, poudačky, loktuše a mnoho jiného. Poutavou formou vyprávění budete zavedeni do zajímavých míst a naučíte se vařit základní recepty. Beseda je připravena ke knihám Krkonoše, seznamte se a Krkonošská kuchařka. Fotografie jsou od velmi úspěšného fotografa Dušana Štrause. Přečtu vám ukázky z posledních beletrických knih a knihy vám nabídnu se slevou až 50%. Následovat bude autogramiáda.

Koukněte na video:

 https://www.youtube.com/watch?v=fo-pBKZoFZ0

3/ Krkonošská kuchyně až k vám na talíř

Říká se, že když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, a tak dorazím z Krkonoš k vám. Budu si s vámi vyprávět o tom, jak velký je to rozdíl, když z centra Prahy odejdete na samotu a celou zimu jste zasypaná sněhem. Představím vám své poslední knihy, přečtu z nich ukázky. Hlavním program však bude krkonošské vaření. Vše zdokumentováno fotkami, videi. Znáte Krkonošské kyselo, Hladkou Ančku, Muziku nebo Rozcuchanou nevěstu? Jak se takové jídlo připravuje? |Recepty si samozřejmě můžete zapsat nebo vyfotit. Naučím vás, že za relativně málo peněz se dá velice chutně uvařit, protože Krkonoše patřili k nejchudšímu kraji. Součástí besedy je vyprávění o životě horalů. Přečtu vám ukázky z posledních beletrických knih a knihy vám nabídnu se slevou až 50%. Následovat bude autogramiáda.

Koukněte na video:

 https://www.youtube.com/watch?v=UtFBMS0Eza4

4/ Autorské čtení Danky Šárkové

Průřez tvorbou a vyprávění o tom, jak knihy vznikaly, co mě ovlivnilo při námětu knih. Poutavé videa z cest po Asii a Africe na téma Všude žijí lidé, kde mi cestování bylo inspirací při psaní románů. Ukázka dětských knih, včetně videa. V neposlední řadě vám promítnu fotky z knih Krkonoše, seznamte se a Krkonošská kuchařka, Přečtu vám ukázky z posledních beletrických knih a knihy vám nabídnu se slevou až 50%. Následovat bude autogramiáda.

 

 


Cena za besedu:

1 beseda 2000Kč.

2 besedy v jeden den celkem 3700Kč.

3 besedy v jeden den celkem 5400Kč.

4.besedy v jeden den/vyjímečně 7100Kč

Většině knihoven se líbí spojit třeba dvě besedy dopol - 9,10 hod a pak odpol cca v 17 hod. Záleží na vás:-))

+ doprava(počítám si jen naftu – cca 7 Kč/km, ubytování min. 700Kč/většinou 1000Kč, snídani si platím/ nelze sehnat levnější- nebo zajištuje ubytování knihovna/, pokud není možno se vrátit včas domu.

Vždy se snažím v jednom místě mít několik besed, aby cestovné bylo co nejnižší.

BESEDY JSOU HODNĚ O FOTOGRAFIÍCH A VIDEU – mám vyzkoušeno, že čtenáři to opravdu ocení. Prosím tedy dataprojektor a bedničky na zvuk.

www.dankasarkova.cz
https://www.facebook.com/danka.sarkova

602423633

Letáky ke stažení:

 

 


    

 

Platby ON-LINE

Platba online VISA

sponzor Královehradecký krajsponzor Liberecký kraj
© 2016 - 2024 WEBMADE webhosting ToJeOno.cz

Potřebujete poradit? Napište nám.

My Vás následně kontaktujeme a domluvíme vše potřebné.

* tyto údaje jsou povinné